ECO-CARPAŢI - Conferinţă de presă, Suceava, 11.12.2013

Conferinta de presa Suceava ECO-Business

În data de 20 noiembrie 2013, în regiunea Cernăuţi (Ucraina), judeţul Suceava (România) şi municipiul Bălți (Republica Moldova) a început realizarea proiectului de cooperare transfrontalieră „ECO-CARPATI - Dezvoltarea de Eco-Business în Carpații de frontieră, o șansă pentru o mai bună competitivitate economică”, cod MIS ETC 1603.

Proiectul este realizat de către Asociaţia Publică Municipală „Centrul de Business” (Cernăuţi), în colaborare cu Asociaţia de Dezvoltare Economică și Regională – ADER (Suceava, România), Asociaţia Naţională pentru Dezvoltare Rurală Montană «ROMONTANA» (Vatra Dornei, România) şi Asociaţia Internațională a Business-ului Mic si Mijlociu „Small Euro Business” (Bălţi, Republica Moldova).

Proiectul se derulează în cadrul Programului Operaţional Comun „România – Ucraina – Republica Moldova 2007-2013”.

Articole presa online:

1. NewsBucovina - www.newsbucovina.ro