Proiect Jo.B.S Center - Curs Managementul performanței

Asociaţia de Dezvoltare Economică şi Regională „ADER” (Suceava, România), a susținut în luna decembrie cursul "Managementul performanței", organizat în cadrul proiectului „Joint Business Support Centre – Instrument for fostering development of entrepreneurship in Ro-Ua-Md cross-border area (Jo.B.S. Center)” (Instrument pentru stimularea dezvoltării antreprenoriatului în regiunea de graniţă RO-UA-MD), COD MIS-ETC: 1934, al cărui aplicant este Camera de Comerț și Industrie Suceava.

Cursul „Managementul performanței”, a fost organizat în perioada 04-07.12.2014, la sediul Camerei de Comerţ şi Industrie Suceava, str Universităţii, nr 15-17, municipiul Suceava.
Cursul s-a adresat tuturor administratorilor de firme și angajaţilor.

Camera de Comerț și Industrie Suceava implementează proiectul mai sus menționat în parteneriat cu Centrul pentru Dezvoltare şi Reconstrucţie Bucovina (Cernăuți,Ucraina), Universitatea de Stat Alecu Russo din Bălţi (Republica Moldova) şi Asociaţia de Dezvoltare Economică şi Regională „ADER” (Suceava, România).

Obiectivul general al proiectului reprezintă sprijinirea și consolidarea mediului de afaceri din regiunile de frontieră, prin promovarea de parteneriate economice şi implementarea de soluţii inovatoare pentru dezvoltarea IMM-urilor din regiunea transfrontalieră.

Proiectul a primit finanțare nerambursabilă de la Uniunea Europeană prin Programul Operaţional Comun România-Ucraina-Republica Moldova 2007-2013.

Granițe comune. Soluţii comune.
www.ro-ua-md.net