Invitaţie de participare activităţi de training în eco turism - Ucraina şi România

În cadrul proiectului de cooperare transfrontalieră „ECO-CARPAŢI - Dezvoltarea de Eco-Business în Carpaţii de frontieră ca o şansă mai bună pentru competitivitate economică”, cod MIS ETC 1603, realizat de către  Asociaţia Publică Municipală „Centrul de Business” (Cernăuţi), în colaborare cu Asociaţia de Dezvoltare Economică şi Regională – ADER (Suceava, România), Asociaţia Naţională pentru Dezvoltare Rurală Montană «ROMONTANA» (Vatra Dornei, România) şi Asociaţia Internaţională a Business-ului Mic şi Mijlociu „Small Euro Business” (Bălţi, Republica Moldova),în cadrul Programului Operaţional Comun „România – Ucraina – Republica Moldova 2007 - 2013”, vor avea loc următoarele activităţi de training:

• 23-25 septembrie 2014, în Ucraina, adresat autorităţilor locale şi agenţilor/ghizilor din turism din zona transfrontalieră Romania-Ucraina-Republica Moldova;
  • 8-10 octombrie 2014, în România, adresat reprezentanţilor structurilor de cazare din zona transfrontalieră Romania-Ucraina-Republica Moldova.

Mai multe informaţii despre proiect şi viitoarele sesiuni de training pot fi obţinute de la sediul ADER Suceava, str.Leca Morariu.

Telefon: 0230 530142, 0330 802982

site: www.asociatia-ader.ro

Graniţe comune. Soluţii comune.